ICI Turkey

ICI Türkiye, Uluslararası İç Kontrol Enstitüsü’ nün (Internal Control Institute)  yetkili Türkiye temsilcisidir. İç kontrol alanında uzun yıllardır çalışan profesyoneller tarafından oluşturulmuş olan ICI Türkiye, iç kontrol mesleğinin ülkemizde önem kazanması, iç kontrol sistemlerinin en doğru model ve yöntemler ile oluşturulması  ve iç kontrolün kurumlarımızda yaygınlaştırılması amacı ile faaliyet göstermektedir.

ICI Türkiye, ICI tarafından sunulan tüm sertifikasyon, eğitim ve danışmanlık hizmetlerini Türkiye’ de vermeye yetkili olup, Enstitünün iç kontrol alanındaki geniş ve derin bilgi tabanını iç kontrol profesyonelleri ile Türk şirketleri, sivil toplum örgütleri ve kamu idarelerine sunmaktadır.

Merkezi ABD Orlando/Florida’ da olan ve iç kontrol mesleğinin dünya genelindeki otoritesi ve bilgi merkezi konumundaki ICI, 2016 yılının Ekim ayından bu yana IRC Bağımsız Risk Yönetimi ve İç Denetim Hizmetleri A.Ş. lisansörlüğünde Türkiye’ de temsil edilmektedir. ICI tarafından üretilmiş olan tüm mesleki bilgi ve dokümanlar, Türkçe olarak Türkiye’deki profesyoneller ve şirketlerin kullanımına sunulmuştur.

ICI Türkiye olarak, ICI’ ın tüm dünyada geçerli olan Mesleki Bilgi Tabanı (Common Body Of Knowledge) çerçevesinde ortaya koyduğu ilke,  prensip, yöntem ve araçları eğitimler, konferanslar, seminerler, yayınlar,  sertifika süreçleri, danışmanlık ve rehberlik faaliyetleri ile yaygınlaştırmayı hedeflemekteyiz.

Bu bağlamda, tüm özel sektör ve kamu idarelerinde iç kontrolün doğru yorumlanması, doğru uygulanması ve yönetim sistemleri içinde sağlıklı bir şekilde yer alması amacı ile ICI’ ın desteği doğrultusunda  faaliyetlerimize büyük bir istek ve motivasyon ile devam ediyoruz.

© ICITurkey. Tüm hakları saklıdır. Designed by Database Bilişim