Bildiğiniz üzere Internal Control Institute Türkiye olarak iç kontrol ve kurumsal yönetim alanlarında çalışmakta ve ülkemizde bu konuların önemli konular olarak görülmesi, kabullenilmesi ve geliştirilmesi için çeşitli faaliyetler yürütmekteyiz.

Şirketler, bankalar ve kamu idarelerine yönelik konferanslar, kurumsal iç kontrol değerlendirme ve akreditasyon programları, sertifikasyonlar (CICS ve CICP), eğitimler ve yayınlar aracılığı ile ülkemizde iç kontrol alanına, bu alanın dünya genelindeki meslek örgütü olarak değer katmaya çalışıyoruz.

Bu bağlamda, özellikle halka açık ortaklıklar, halka açılmayı planlayan ortaklıklar ve belirli ölçeğin üzerinde kurumsallaşma yolculuğunda olan tüm şirketler  için son derece önemli bir kurumsal yönetim aktörü olduğunu düşündüğümüz “Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği” üzerine bir çalışma yaptık. Bu çalışmamızı da sizler ile paylaşmak istemekteyiz.

Formu doldurarak, Enstitü Başkanımız Dr. Bertan Kaya, CIA, CICP tarafından kalem alınmış ve Enstitümüzce yayımlanmış olan “Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği” kitabının PDF versiyonunu indirebilirsiniz. Size ve şirketinize kurumsal yönetim yolculuğunuzda katkı sağlaması dileklerimizle.