Broşürler

CICP sertifikasyonu, meslekte önemli miktarda uygulama tecrübesi elde etmiş iç kontrol uygulayıcılarını belirlemek amacıyla ICI Sertifikasyon Danışma Kurulu tarafından uygulamaya alınmıştır. Bu dokümanı bu linke tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
CICS sertifikasyonu dünya çapında ilk ve en eski bireysel iç kontrol mesleki sertifikasyonudur. İç Kontrol Enstitüsü’nün Sertifikasyon Danışma Kurulu tarafından iç kontrol ve kurumsal yönetişim alanlarında mesleki yetkinliği belirlemek ve tanımlamak amacıyla geliştirilmiştir. Mesleğe dair beceri alanları CBOK ile tanımlanmaktadır. Bu dokümanı bu linke tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
ICI doğrudan iç kontrol alanına odaklanan ve iç kontrolü bir uzmanlık alanı olarak tanımlayan, dünya çapındaki ilk ve tek organizasyondur. Bu dokümanı bu linke tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
CICS programı mesleğe, kişiye, işverene ve meslektaşlarına değer kazandırmak amacıyla geliştirilmiştir. Verilen bilgiler bir CICS olmak için çaba sarf etmenin faydaları ve nedenleri üzerine gerçek bir referans olarak tanımlanmıştır. Bu dokümanı bu linke tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
CICS başvuru süreci hakkındaki dokümana buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.